‎+38 (067) 497 09 08

Законодавством встановлені такі види відпусток: 1) щорічні відпустки, які в себе включають: основну відпустку; додаткову відпустку за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткову відпустку за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством; 2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням; 3) творчі відпустки; 3-1) відпустка для підготовки та участі в змаганнях; 4) соціальні відпустки; 5) відпустки без збереження заробітної плати.

Разом з тим, потрібно звернути особливу увагу на категорію осіб, які є учасниками бойових дій, адже учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, передбачена додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Зазначене дає підстави для висновку, що для учасника бойових дій щорічна відпустка включає в себе також і додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, та становить єдине ціле з щорічною відпусткою.

Таким чином, у випадку звільнення військовослужбовця, йому виплачується компенсація за всі невикористанні ним календарні дні відпустки. У випадку, якщо ж військовослужбовець має статус учасника бойових дій, то виплачується також і компенсація за додаткову відпустку як учаснику бойових дій, в разі не використання такої відпустки. 

Важливим фактором в разі виникнення спору при невиплаті компенсації є те, що право на отримання таких виплат не обмежується будь-яким строком.

Коли військовослужбовець має отримати грошову компенсацію: виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Рекомендую при звільненні написати рапорт на виплату такої компенсації, хоч він і нічим не передбачений. Обов’язково зробити собі копію рапорту з вхідним номером.

В разі, якщо військова частина не приймає такий рапорт, його можна відправити листом з описом вкладення через відділення Укрпошти.

Якщо ви вже звільнений з військової служби, то варто перед поданням позову, написати заяву у військову частину про виплату такої грошової компенсації. Є випадки, коли військові частини вже добровільно виплачують такі суми.

 

 

Ви учасник бойових дій в АТО чи ООС - отримайте безкоштовну онлайн консультацію військового юриста.